Abildgaards maleri. Foto: Statens Museum for Kunst

Medarbejdere

Find medarbejdere i Christiansborg Slotsforvaltning

Slotschef

Erik Als
Tlf.: 4120 6860
E-mail: erik.als@natmus.dk

Chefsekretær

Lene Thuen
Tlf.: 4120 6861
E-mail: lene.thuen@natmus.dk

Slotsforvalter

Michael de Voss
Tlf.: 4120 6879
E-mail: michael.christian.de-voss@natmus.dk

Driftsleder

Jan Blichert-Hansen
Tlf.: 4120 6870
E-mail: jbs@natmus.dk 

Slotsbutikken

Tlf. 3392 7085
E-mail: christiansborg@natmus.dk

Salgs- og Besøgskoordinator

Jon Feldung
Tlf.: 3392 6492
E-mail: christiansborg@natmus.dk

Presse- og marketingansvarlig

Nicolai Scharff Sørensen 
Tlf.: 4120 6863
E-mail: nicolai.scharff.sorensen@natmus.dk 

Servicekonsulent 

Flemming Holse
Tlf.: 4120 6872
E-mail: flemming.holse@natmus.dk 

Rengøringsleder

Lene Wang
Tlf.: 4120 6877
E-mail: lene.wang@natmus.dk